Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Welcome!
Üdvözlünk oldalunkon! Az oldalon canon (film és könyvbéli) karakterek mellett keresett karakterek is megalkothatók. Szívesen vesszük, ha kútfőből született, "saját" karakterrel csatlakozol hozzánk. Az oldal egy ismert könyvsorozat alapján készült, egy-két kisebb nagyobb változtatással, mellyel igyekeztünk színesíteni a történetet. Felhívjuk figyelmetek, hogy az a bizonyos fő szál, amit a könyvből/filmből megismertetek, nem befolyásolja a dolgok alakulását, és nem erre a szálra szeretnénk építeni. (AZ OLDAL TELJES TARTALMÁT CSAK A REGISZTRÁLT TAGOK TEKINTHETIK MEG! ) Aki esetleg szeretné megnézni a filmet: http://nezzsorozatokat.info/?s=1213&&e=28827
Chat
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (15 fő) Szer. Ápr. 24, 2024 8:35 am-kor volt itt.
Facebook csoportunk
Dolgozószoba                 Thumb
Facebook csoportunk!



Legutóbbi témák
» Játszótárs-kereső
Dolgozószoba                 EmptyKedd Szept. 09, 2014 9:30 am by Lyra Greenfell

» Készen vagyok!
Dolgozószoba                 EmptyKedd Szept. 09, 2014 8:23 am by James Wright

» Canon karakterek
Dolgozószoba                 EmptySzomb. Szept. 06, 2014 5:20 am by James Wright

»  Karib-tenger kalózai szerepjáték
Dolgozószoba                 EmptySzer. Júl. 16, 2014 7:00 am by James Wright

» Étkező
Dolgozószoba                 EmptyVas. Május 11, 2014 7:17 am by Amelia Dalton

» Keresem....
Dolgozószoba                 EmptySzomb. Május 10, 2014 8:18 am by Magnus Bane

» Nappali
Dolgozószoba                 EmptyKedd Ápr. 29, 2014 4:24 am by Magnus Bane

» Kert
Dolgozószoba                 EmptyVas. Ápr. 06, 2014 8:11 am by Amelia Dalton

» Dolgozószoba
Dolgozószoba                 EmptyHétf. Márc. 24, 2014 7:24 am by James Wright

Top posters
Clary Fray (240)
Dolgozószoba                 Vote_lcapDolgozószoba                 Voting_barDolgozószoba                 Vote_rcap 
James Wright (83)
Dolgozószoba                 Vote_lcapDolgozószoba                 Voting_barDolgozószoba                 Vote_rcap 
Magnus Bane (43)
Dolgozószoba                 Vote_lcapDolgozószoba                 Voting_barDolgozószoba                 Vote_rcap 
Alec Lightwood (21)
Dolgozószoba                 Vote_lcapDolgozószoba                 Voting_barDolgozószoba                 Vote_rcap 
Dorothea Coldstone (20)
Dolgozószoba                 Vote_lcapDolgozószoba                 Voting_barDolgozószoba                 Vote_rcap 
Amelia Dalton (16)
Dolgozószoba                 Vote_lcapDolgozószoba                 Voting_barDolgozószoba                 Vote_rcap 
Maia Roberts (14)
Dolgozószoba                 Vote_lcapDolgozószoba                 Voting_barDolgozószoba                 Vote_rcap 
Mason Lecter (12)
Dolgozószoba                 Vote_lcapDolgozószoba                 Voting_barDolgozószoba                 Vote_rcap 
Katherine Abrams (11)
Dolgozószoba                 Vote_lcapDolgozószoba                 Voting_barDolgozószoba                 Vote_rcap 
Alekszej Miro Pliszeckaja (10)
Dolgozószoba                 Vote_lcapDolgozószoba                 Voting_barDolgozószoba                 Vote_rcap 
Kiemelt társoldalak


Kedves játékosok! Felhívjuk szíves figyelmeteket, hogy az oldalon +16/+18-as tartalom is fellelhető. Kiskorúak esetében az oldal nem vállal felelősséget az obszcén, és vulgáris kifejezések olvasásáért, habár a szabályzat értelmében az ilyen tartalmú hozzászólások fel vannak tüntetve a játéktéren!


 

 Dolgozószoba

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
James Wright
Demon
James Wright


>>Hozzászólások száma : 83
>>Birthday : 0994. Feb. 03.
>>Join date : 2013. Sep. 09.
>>Tartózkodási hely : Ahol kell.

Dolgozószoba                 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba    Dolgozószoba                 EmptyHétf. Márc. 24, 2014 7:24 am


Amelia & James

A gyanú árnyéka végigkísérte minden megtett és visszafojtott cselekedetét. Miközben nyakával szemeztem, fülemben csengett a kitüremkedő véna lüktetése, amit lágy, csalogató dallamként érzékeltem, és ami megbabonázott. Nem hallottam semmi mást, csupán lélegzetének és pulzáló vérének pazar kettősét. Éreztem, hogy a szörny, ami lakik bennem, és ami a vérére szomjazik elszabadult, és lehetőségem sincs megfékezni. De miért is tenném?! Sajnálatból? Könyörületből? Kegyelemből? A szimpátia miatt? Nem érzek semmit.. egyiket sem. Mélyen legbelül elrejtve be van zárva az összes gyengéd és kicsinyes érzelem, amit talán már fel is emésztett az a hatalmas sötétség, ami kitölt. Mozdulatlanságát beletörődésnek, megadásnak vettem. Jól tudtam miféle lénnyel van dolgom, de még sohasem tapasztaltam olyan erőt, érzékeket és vágyat a vérre, mint amit ez a test nyújt nekem. Nem is várhatom el mástól, hogy beszámoljon róla.. nekem kell megtapasztalnom. Ahogy fogaim felsértették bársonyos bőrét, a nyelvemhez érő vér egy pillanatig mintha mézédes lenne.. de az is lehet, hogy csak az akaratom tette azzá. Másodpercek alatt vált vöröslő méreggé, és "gyúlt lángra" nyelvem, és torkom is, ahogy lecsúszott a torkomon. Mintha egy késsel vágták volna fel a nyelőcsövem. Nem volt kellemes érzés, az biztos. Szerencsém volt, hogy Marius megzavart, és ez által megszabadított az erős fájdalomtól Kezeim ökölbe szorultak, és úgy támasztották tovább a falat. Nem akartam gyengeséget mutatni egyikőjük előtt sem. Egy lépést eltávolodtam Amáliától, és jobbra fordítva fejem kiköptem a számat égető maradék vért, majd letöröltem szám sarkából, hogy szalonképessé váljak a továbbiakban. Marius reakciója nem ért váratlanul, biztos voltam benne, hogy dührohamot kap és nekem ront erejét fitogtatva, és megpróbál móresre tanítani, ami, ha jól sejtem a halált jelenti nála. Fenyegető sziszegése minden bizonnyal nagyon rémisztő, engem mégsem tört ki a frász. Halvány mosoly húzódott ajkaimra, ami feltette a pontot az "i"-re.. nem habozott nekem rontani. A lendületét használtam fel ellene, így nyakánál fogva vágtam ki az ablakon, megperdítve tengelye körül. Az ablak üvege millió darabra tört, minek fele az udvar gyepére, másik fele a szoba padlójára hullt. Elég nagy lármát csaptunk ahhoz, hogy a kastély minden egyes vámpírja összegyűljön, és látva a fenyegetést, védelmezze gazdáját. Nem hagyhattam, hogy az angyalom kimaradjon a szórakozásból, így ott teremve lőtte megragadtam torkát kicsit sem finomkodva, és az ablakig vonszoltam.
- Most, hogy minden figyelmed nekem szenteled.. Marius, megragadom az alkalmat, és elmondom mennyire ostoba vagy. Azért jöttem, hogy lehetőséget kínáljak neked a felemelkedéshez, de arra sem vagy méltó, hogy beléd töröljem a lábam. Egyikőtök sem. Nem érdemlitek meg.  - mutattam le a többi vérszívóra is, akik ugrásra készen álltak.
- DE mielőtt még békében távoznék, Amelia tartana nekünk egy kis bemutatót. - néztem a lányra, és odahajolva füléhez azt suttogtam. - Repülj!
Még mindig nyakát szorongatta markom, de már nem sokáig. Egy apró és komolyabb erőfeszítést nem igénylő mozdulattal kidobtam az ablakon, és néztem, ahogy zuhan. Reménykedtem abban, hogy felfedi valódi énjét mindenki előtt, és sikerül azzal a tudattal távoznom, hogy felborítottam a ház rendjét és csendjét. Túl sok volt a kibúvó a felfedés alól, mégis bíztam benne, hogy zavartsága nem nem engedi ép ésszel gondolkodni.

// Folytatás-Kertben//
Vissza az elejére Go down
Amelia Dalton
Angel
Amelia Dalton


>>Hozzászólások száma : 16
>>Birthday : 1842. Aug. 27.
>>Join date : 2014. Mar. 01.
>>Tartózkodási hely : † New York †

Dolgozószoba                 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba    Dolgozószoba                 EmptyVas. Márc. 23, 2014 7:53 am




To James


Néha úgy érzem, hogy jobb lett volna ha fel sem kelek az nap. Vannak napok amikor jobb lenne ágyban maradni és szemet hunyni az aznapi szörnyűségek felett. A sikolyok, kiáltások melyek megtörik az éjszaka csendjét nem mindig származnak más torkából. Olykor a saját sikolyom és könyörgésem az ami felveri az egész házat és szinte magam előtt látom szolga barátaim arcát ahogy aggódnak és együtt éreznek velem. Persze tudom, hogy ők nem részei annak ami velem történik. Néha egyszerűen nem értem miért hozom magamat ilyen helyzetekbe, de már megtanultam, hogy a könyörgés és a rimánkodás nem segít. Marius számára ismeretlen a könyörület és a megbánás a tettei iránt. Talán jobb is ha csak kihúzom magamat vagy csendesen várom azt ami rám vár. Abba már belegondolni sem merek, hogy azok akik rosszabb sorsra jutottak nálam mit élhetnek át.
Csendesen állok és figyelem a ház urának vendégét ahogy felém közelít. Elképzelni sem merem, hogy mit akarhat ezért hátrálni kezdek addig amíg falnak nem ütközöm. Érzem ahogy a szívverésem felgyorsul amikor a férfi egészen közel ér hozzám és behatol a személyes terembe, megint. Ezúttal olyat tesz amit már maga Marius is többször szeretett volna az elmúlt 100 évben. Szerencsémre mindig sikerült elkerülnöm a dolgot. Lehet, hogy itt mindenki azt hiszi, hogy ember vagyok, de a vérem nem feltétlenül viselkedik úgy. Túlságosan is nagy az esélye annak, hogy az angyal vér pokoli fájdalmakat okozna egy olyan lénynek akinek köze sincs a jósághoz. Mint a tisztító tűz ami belülről tépi szét az embert. Hiába akarok szólni, vagy csak gondolok arra, hogy közbe kellene lépnem, valahogy még sem teszek ellene semmit. A távolba meredek és várok. Ahogy hozzám ér a férfi ajka lassan behunyom a szememet, aztán egy ajtó nyitódás és a felismerés olyan félelmet kelt bennem, amit még maga Lucifer sem tudna. Marius megérkezett.
Nem látom, de érzem magunkon a tekintetét, a dühös és fortyogó tekintetét amit először a szőnyeget tönkretevő véres holttest vált ki belőle, majd a vendégének a szemtelensége. Biztos vagyok benne, hogy a szerencsétlen férfit nem azért hagyta itt, hogy legfőképp a vendégére figyeljen. Még ha Marius vendége el is távolodik tőlem, én a falnál maradok behunyt szemmel. Mellkasom gyorsan emelkedik. Szemeimet nem merem kinyitni. Nem merek a ház urára nézni. Behunyt szemmel is látom magam előtt a jelenetet, amit a hangok egészítenek ki. Marius kinyitja hatalmas szemfogait rejtő száját és gyilkos pillantásával, dühtől fortyogva nem tetszéssel teli hangot ad ki. A hang vámpírhoz méltó, de ha farkas lenne akkor valami üvöltés lehetne vagy morgás. Hallom és el is tudom képzelni ahogy vendégénél terem egy pillanat alatt és a hatalmas, falakat teljesen betöltő ablakon kilöki. Az ablakkal teli fal az íróasztala mögött helyezkedik el, hogy onnan szemlélhesse a hátsóudvart és a holdfény bevilágíthasson ha épp nem találja szükségét a lámpának. Az üveg csörömpölése biztosít felőle, hogy valaki repülni tanult. Azt hiszem az üzletüknek lőttek, de hogy ki repült több emeletnyi magasból abban nem vagyok biztos, de nem is akarom megtudni. Legszívesebben eltűnnék a szobából, de előtte, ha Marius dühe győzedelmeskedett, akkor még lesz mit megbeszélnem vele. Nem merek megmoccanni és kinyitni a szememet, hogy meggyőződjek a dolgokról. Az érzéseimre pedig végképp nem tudok most számítani. Az sem kizárt, hogy mindketten az udvaron kötöttek ki.De ez sem biztos, csak a bejövő szél ami végigsöpör a szobán.

Vissza az elejére Go down
James Wright
Demon
James Wright


>>Hozzászólások száma : 83
>>Birthday : 0994. Feb. 03.
>>Join date : 2013. Sep. 09.
>>Tartózkodási hely : Ahol kell.

Dolgozószoba                 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba    Dolgozószoba                 EmptyCsüt. Márc. 20, 2014 6:57 am


Amelia & James

Ahogy sejtettem, úgy menekült tőlem akár egy fogságban tartott madár, de nem néztem utána. Magam elé meredten ültem, miközben térdemre könyököltem. Ez a macska-egér játék hamarosan veszít érdekességéből, és kénytelen leszek más elfoglaltság után nézni. Mostanra a türelem határához értem, ami egy végtelen szakadékba torkollik. Vagy leugrom, és ezáltal elszabadítom énemnek egyik hevesebb énét, vagy megkapaszkodom egy kiálló gyökérben, ami ugyan nem sokáig de kitart. Az, hogy Mariust a szövetségesemnek akartam, koránt sem jelenti azt, hogy ragaszkodnom kéne az elképzeléseimhez. Ő csak az egyik alternatíva, aki még hasznos is lehetne a számomra, de ezzel a hozzáállással csak egy dolgot ér el.. a háború, ami évszázadok óta dúl jó és rossz nem lesz szerencsés számára. Létezik egyáltalán jó és rossz?! Mindkettőnek akad számos képviselője, de tulajdonképpen mi is az, ami mellett kitartanak?! Minden csupán nézőpont kérdése. Mindenki számára mást jelenthet. Nevezhető táplálékláncnak, hierarchiának vagy csak egyszerű dehumanizálódásnak. Egykoron a legtöbbünk emberként kezdte. Ez volt az a pont, ami megpecsételte sorsunkat, és romlást hozott ránk. Úgy tűnik Amelia nem látja át a helyzetet, de nem is vártam. Mit tudhat egy angyal a romlásról és a dolgok sötét oldalának kínjáról, amik szemmel nem láthatóak viszont annál jobban érezhetőek.
Szám sarka felfelé kerekedett, szavai hallatán. Bár a szavakkal sem bánok rosszul, mégis inkább a tettek emberének mondanám magam. Olyan volt, mintha valamiféle bizonyságot kéne adnom arról, hogy a démon, ami vagyok, megfelel-e az elvárásainak. Lesz bőven alkalmam bizonyítani, de nem hiszem, hogy látni.. érezni akarná. Magamhoz vettem a szemközti asztalon lévő italomat, és egy svungra lehúztam, majd az üres üvegpoharat visszaraktam a cseresznyefából faragott asztalra.
- Biztos, hogy ez az, amit tudni akarsz? Hogy mit akarok Marius-tól? Neeem.. nem hiszem. - álltam fel, ismét felé közeledve lassú, de termetes léptekkel. - Szerintem arra vagy kíváncsi, hogy mi a szándékom veled.. - nyomatékosan mutattam rá ujjammal, miközben egyre közelebb értem, végül megálltam előtte. - .. nem igaz? - hangzott el a költői kérdés, amire a választ, mindketten tudtuk, így nem volt szükség kimondani.
Kisimítottam arcából egy kósza tincset, hogy újra szemeim elé táruljon arca, ami túlságosan is emlékeztetett valakire, még a '90-es évekből. De nem lehet ő.. megöltem. A falnak támaszkodtam mindkét kezemmel, közrefogva a lányt, és a kis lég is, ami közöttünk volt, megszűnt. Füléhez hajoltam, mintha a világ egyik hétpecsétes titkát osztanám meg vele.
- Csak megkóstollak. - leheltem előbb apró csókot nyakára, majd belé vájtam éles fogaim.
Csak pár pillanat volt az egész, mert az ajtónyitódás megszakított. Marius volt, megismertem a szagáról, de még mindig nem fordultam meg. A vérző sebhelyet vizslattam, ami máris gyógyulni kezdett.
Vissza az elejére Go down
Amelia Dalton
Angel
Amelia Dalton


>>Hozzászólások száma : 16
>>Birthday : 1842. Aug. 27.
>>Join date : 2014. Mar. 01.
>>Tartózkodási hely : † New York †

Dolgozószoba                 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba    Dolgozószoba                 EmptyPént. Márc. 14, 2014 9:06 am




To James


Határozottan nem értettem egyet a férfival. Nem ismeri, és nem is ismerheti annyira Marius-t, mint azok akik itt vanak vele. A szolgái, akik minden egyes gonosz tették ismerik, mégha próbálják is ezt kerülni. Minél többet tud valaki erről a vámpírról, anál nagyobb veszélyben van az élete. Sajnos, néhányan még közelebb állunk ezekhez a szörnyűséges igazságokhoz, mint azt szerenénk, és kellene.
Amint lehetőségem adódott rá, felálltam Marius vendégének öléből, és a szoba egyik legtávolabbi részére sétáltam. Egyik kezemmel még mindig a ruhámat fogtam, a másik lazán lógott. Tekinetem először megvető és haragos volt, ahogy ránéztem a férfira, de ahogy végig járattam a tekintetemet rajta a szomorúság és az együttérzésen kívül a szánalom is kiült arcomra. Olyan gondolatok és feltételezések merültek fel bennem amik kétségkívül megváltoztatták volna a véleményemet róla, és arról valóban kegyetlen-e vagy csak annak mondja magát. Mindenesetre ez nem változtatott a bizalom hiányon.
- Szerintem tudnánk vitatkozni, hogy ki a rosszabb. - mondtam, és hangomban is érezhető volt az, hogy mennyire nem akarok vitába szállni és én már itt pontot tettem a témára. Hangom ezenfelül teljesen átlagos volt, és mégis kedves, de nem túlzottan. Tudtam, hogy nincs szüksége rá, ahogy más emberi érzelemre sem ami jóval kapcsolatos. Nem teljesen tudtam követni a férfit. Nem tudtam eldönteni, hogy mit akar, de abban biztos voltam, hogy ha a ház ura ilyen sokáig távol van akkor nem kis gondja akadt. Talán, épp most kínoz meg valakit... megint. Istenem, csak ne legyen túl ságosan rossz. Oh, és hogy még mit fog kapni ez az úr, hogyha meglátja a gazdám a holttestet. Te jó ég! Erre nem is készültem még fel. Már időm se lenne eltüntetni a nyomokat, és akkor meg azt kérdezgetné, hogy hol van az a szélhámos aki nem tett eleget a parancsának. Ó, hogy semmi sem jó mostanában. Mégis, mindenki azzal unszol, hogy köszjem meg. Ilyen állapotok mellett? Kész öngyilkosság, és őrültség lenne.
Nem tudom mi lehet az oka, de ezúttal valahogy sokkal jobban érdekel az, hogy mit akar ez a férfi a ház urától, mint áltaklában. Igyekeztem magamat óvó gondolatokkla elterlni ettől a témától, de végül nem bírtam ki. Szóra nyitottam a számat, és beszélni kezdtem.
- Miért? Miért van itt? Mit akar Marius-tól? - hangomban nem volt olyan tisztelet amit egy szolga mutat ki, inkább egyszerű, egyenlő felekként elismert tisztelet volt ez. Nagy részben pedig még kíváncsiság is, de teljesen szerényen és visszafogottan. Bár nem tudom miért szólítottam a keresztnevén azt akitől annyira rettegnek ebben a házban.

Vissza az elejére Go down
James Wright
Demon
James Wright


>>Hozzászólások száma : 83
>>Birthday : 0994. Feb. 03.
>>Join date : 2013. Sep. 09.
>>Tartózkodási hely : Ahol kell.

Dolgozószoba                 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba    Dolgozószoba                 EmptyVas. Márc. 09, 2014 5:13 am


Amelia & James

A káosz kiszámíthatatlanságot és következményeket von maga után. Összezavarja elménket és szétzilálja lelkünket. A káosz nagyon félelmetes élmény, amit csak egyszer kell megtapasztalni ahhoz, hogy egy életen át kísértsen. Ezért is szeretek káoszt teremteni. Kétségbeesést és kiszolgáltatottságot szül. Hogyan lehet ezt kivitelezni?! A meglepetés erejével és kiszámíthatatlanság leplével, ami nem hagyja a kiismerést érvényesülni. Kitartó törekvésem célt ért végül és összezavarta a nőt. Ettől fogva magabiztosságomat semmi sem rendítette meg. Szám sarkába kész akarva költözött a gonosz vigyor, amit a kétségbeesés parányi ám egyre erősödő jelei csak még szilárdabbá tettek. Mindig ugyan azok a kérdések: Mit akar? Miért csinálja ezt? Teljesen felesleges erőfeszítés, hiszen miért árulnék el bármit is szándékaimról, amik láthatóan nem tiszták.
- Ne aggódj kedvesem, nem teszek veled semmi rosszat. - csitítottam bizalmasan, miközben megcirógattam arcát.
A várt hatást erőteljesebben hallottam; szíve mintha ki akart volna szakadni mellkasából. Úgy tűnik, a kis csillag nem szokta meg mások közelségét, vagy csupán megrémisztette a gondolat, hogy egy idegen érintette őt, aki nem leplezetten szörnyeteg. Volt rá időm, hogy megszokjam a gondolatot, és végre abba hagyjam a tagadást. Mikor felfedeztem, hogy nincs más bennem csak a sötét üresség, ahova a magam démona beköltözött. És miért?! Sok száz évre visszanyúló történet az enyém. Minden ott kezdődött, mikor még ember voltam. Egy ártalmatlan, naiv, született áldozatnak való ember, akit egy tragikus fordulat vitt a sírba és teljesítette be sorsát. Az emberi lét, minden egyes rétege szánalomra méltó, nem érdemelnek életet. Az ártatlanság illúzióját tökéletesen fenn tudják tartani, de a látszat mögött ott a kegyetlenség és érdek fertője. Hosszabb pislogás kísérte visszatérésem a jelenbe, hogy figyelmem újra a nőre vetődjön. Szorításom eközben túlin-túl szorossá vált, amit rögtön orvosoltam is.
- Amelia. - ízlelgettem nevét félhangosan mormolva orrom alatt.
Bár engedelmessége nem tette olyan szórakoztatóvá a vallatást, mint amilyenben reménykedtem, mégsem volt okom panaszra. Elvégre minden úgy történik, ahogy azt én akarom. Elvárásaim ellentmondanak saját akaratomnak. Vagy csak okot akarok arra, hogy bánthassam. Ezen sem lepődnék meg. Porcikáim kezdettől ezt sugallják, de kiáltásuk egyik fülemen be, másikon ki közlekednek. Talán hallgatnom kéne a belső hangra, ami vérszomjasan vágyik rút halálára. Meglehet, hogy Amelia élete legnagyobb hibáját követte el azzal, hogy közelebb merészkedett. Tettének súlya nagyobb volt, mint a saját gazdájának elárulása. Erre nem számítottam, pedig már azt hittem, hogy nem képes nekem meglepetést okozni, mégis meghazudtolta önmagát. Vagy túl bátor, vagy ostoba.
Elvonatkoztatva a vágyódás és döbbenet kettősétől, szavai hirtelen értelmet adtak sok mindennek. Eltűntek a régi ellenségek és szövetségesek, és mindez ennek a féregnek köszönhető. A nő hanglejtése óvatosságra intette, amit képtelen voltam elhinni. Hogyan is reagálhattam volna rá.. visszafojthatatlan nevetés tört fel belőlem. Elengedtem őt, hagytam hadd meneküljön ha akar, nem állt szándékomban feltartóztatni.
- Már ne is haragudj kedvesem, de úgy gondolod, hogy védelemre szorulok? - böktem fejemmel a szoba közepén heverő hullára, kinek vére már beterítette az egész szőnyeget. - Meghal mielőtt ilyen az eszébe jutna, efelől ne legyenek kétségeid. Én vagyok az, akinek nincs szüksége a gyenge pontjára, aki nem fogad el bocsánatkérést és minden rémálma forrása. - komorult el hangom a monológ végére.
Vissza az elejére Go down
Amelia Dalton
Angel
Amelia Dalton


>>Hozzászólások száma : 16
>>Birthday : 1842. Aug. 27.
>>Join date : 2014. Mar. 01.
>>Tartózkodási hely : † New York †

Dolgozószoba                 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba    Dolgozószoba                 EmptyKedd Márc. 04, 2014 5:59 am




To James


Nagyon zavart, hogy nem látok a fejébe, és a megszokottnál is bátrabban viselkedik. Úgy értem, néha kapok egy-egy megjegyzést Marius vendégeitől, de sosem jönnek hozzám túlságosan közel. Ennek oka lehet mondjuk az is, hogy a ház ura eddig szint mindig csak a vendégeivel volt, és soha nem hagyott magamra velük. Nem tudom ezúttal mi lehetett ennek az oka, de már kezdek kételkedni abban, hogy jó ötlet volt a részéről.
Állok némán és próbálok felkészülni mindenre. Nem jött össze, pedig sejtettem, hogy közelebb fog lépni hozzám. Annak örültem, hogy most nem ugrálok jobba-balra a házban, mégis rosszabbnak ítéltem ezt a helyzetet, mint a másik lehetőséget. Végig fut a hátamon a hideg, ahogy hozzám ér. Legszívesebben itt hagynám, de még ezelőtt kilép mögülem legnagyobb megnyugvásomra. Figyeltem ahogy helyet foglal, de arra már nem számítottam, hogy magához ránt. Esélyem sem volt ellenállni, a lendület amit adott erősebb volt és akaratlanul is az ölében kötöttem ki. Azonnal megpróbáltam felállni...
- Mit művel? - csattan fel a hangom meglepetésemben, és már álltam is volna fel ...nem jött össze. Felé fordítottam a fejemet és először halkan, meglepetten és csodálkozva kérdeztem: Mit akar? Elismételtem önmagamat egy másodperccel később, ahogy megpróbáltam újra felállni, ami megint csak nem sikerült. Az elismételt szavak hangosabbak voltak és erőteljesebbek. Valahogy úgy éreztem, hogy a kiabálással vagy a lehordásával nem mennék semmire sem. Harmadik alkalommal még a szavam is elakadt, amikor eljutott a tudatomig végre, hogy milyen közel is vagyok most hozzá, és most még az arcát is rendesen meg tudom nézni, amivel eddig nem nagyon foglalkoztam.
- Mit... - elhalt hangom alapból halkan kezdődött, szinte már suttogtam amikor végül teljesen el is halkultam. Tekintetem alaposan végigjárattam a férfi arcán, de végül a szemeinél állapodtam meg. Egy pillanatra eltekintettem ahogy kimondtam a nevemet: Amelia. Mikor folytattam a mondatomat már újra őt néztem, a tekintetét kerestem ahogy normális beszélgető felek között azt szokás. A helyzet azonban nagyon szokatlan volt a számomra.
- De... szólíthat Amy-nek is. - hangom halk volt. Őszintén szólva nem nagyon tudtam hova tenni ezt az egészet. Miután bemutatkoztam, valahogy reménykedtem benne ő is megteszi ezt, de nem vártam tőle. Elvégre, mégis csak olyan helyzetben van, hogy, valahogy nem illene ide. Mármint, Marius vendége, jövendőbeli üzlettársa, így nem tartozik azzal, hogy bemutatkozzon... Te jó ég! A végén még ide fog járni a házba! Legszívesebben a szememet forgatnám, vagy lefejelném a falat hirtelen felindulásból, vagy csak grimaszolnék egyet, de ehelyett a kialakult helyzet következtében csak rezzenéstelen arccal fürkészem tovább a férfi arcát, miközben ő folytatja a beszédet. Hát igen, mi más is lenne a téma, hacsak nem az igazi szörnyeteg gazdám aki még a saját barátait is a Pokolba küldi, hogy több haszonhoz jusson. Igazából nem tudom miért, de úgy éreztem jobb, ha elmondom amit tudnia kell a ház uráról mielőtt üzletet kötne vele, hiszen, ha nem ebszélek vagy hazudok akkor meg ő lesz az aki rossz szemmel fog rám nézni. Nem is tudom kivel járnék jobban, vele vagy Marius-al? Az ajtó felé pillantottam, ami most is mozdulatlanul, zárva volt és látszólag senki sem ment még a közelébe sem, hogy kinyissa. Én viszont nem bíztam ebben a látszatban. Inkább közelebb hajoltam a férfi füléhez, pedig egy cseppet sem bízom benne, de valahogy mégis félek. Lehet, hogy ez egy próba, hogy mennyire vagyok hűséges? Nem, akkor máshogy alakulnának a dolgok és most nem ülnék a férfi ölében. Suttogva válaszolok a férfi kérdésére, miközben lopva pillantok az ajtó irányába.
- Az Alvilágiak minden alattomos részével üzletet köt, de... csak kevesen élik túl az üzleteket. Gyakran fogatja el üzletfeleit, vagy adóssággal rendelkező ügyfeleit, akik utána szörnyű kínok általi halál kapnak. Ha ez nem jönne össze, akkor is gyakran megteszi, hogy megöli a partnerét, hogy több haszonhoz jusson. - mesélem hangomban óvatosságra intéssel, és mégis segítőkészen, kedvesen. Mondataim végeztével lassan elhúzódom a férfi fülétől és aggódva pillantok rá. Sejtelmem sincs, hogy mit fog ezek után tenni. Nem tudom mit akar, hogy mi jár a fejében és egyáltalán nem bízom meg benne.

Vissza az elejére Go down
James Wright
Demon
James Wright


>>Hozzászólások száma : 83
>>Birthday : 0994. Feb. 03.
>>Join date : 2013. Sep. 09.
>>Tartózkodási hely : Ahol kell.

Dolgozószoba                 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba    Dolgozószoba                 EmptyHétf. Márc. 03, 2014 5:42 am


Amelia & James

Megjegyzéseinek éle valamelyest kimozdította abból a kategóriából, ahova besoroltam. Ez motiválta minden következő lépésem. Fegyelmezettsége mégis korlátokat szabott számára, így folyton visszaszellemült a határok szabta modorba. Mintha csak egy madár lenne kinek lábát a kalitka ajtajához láncolták volna, így kénytelen visszatérni újra és újra. Nonszensz. Az angyalok is veszélyes népség a maga önfeláldozó és dédelgetni való módján, főleg ha képességeik tudatában vannak, így nem hagyott nyugodni az a képzet, ami szöget ütött a fejemben. Talán még van remény, sikerül valamiféle hatást gyakorolnom rá. Nem vagyok hajlandó órákat várni Mariusra, de még megbánja, hogy magamra hagyott az ő szeme fényével. Mintha ajándéknak szánta volna, amit nagy szívesen el is fogadok távollétében. Ettől a sok nyáltól és érzelemtől dús monológtól felfordult a gyomrom, amit rövid szemforgatásom adtott tudtára. Tudom, ez csak megtévesztésül szolgált, és még ha igaz is lett volna minden egyes szava, akkor sem tudtam volna elhinni. A hiszékenység a bizalmasság egyik alapja, márpedig én nem bízom senkiben.
- Ez mind szép és jó aranyom, de megelégedtem volna egy szimpla "nem"-el is, és kihagyhattad volna ezt az unalmas drámai továbbképzést a szeretetről. - fintorodtam el az utolsó szó kiejtése után.
Talán még az is jobb volt, mikor szótlanul a földet bámulta. Addig sem koptatta csókra termett ajkait, ezzel a szennyel. Míg mezítelen hátát szántottam szemeimmel, azon gondolkodtam, mihez kezdjek vele. Mert a kettőnk közti bizonytalan állapot nem maradhat fenn. Gyűlöletre éhezem, amit eddig még nem sikerült megkapnom tőle. Elégedett vigyor ült ki képemre heves szívverése hallatán, szinte felébresztett bennem valamit. Közel léptem hozzá amennyire csak lehetett, hogy érezzem teste melegét, majd végighúztam mutatóujjam gerince vonalán. A helyzet magáért beszélt, de nem folytattam. Kiléptem mögüle és leültem abba a fotelba, ami még nem nem rongálódott majd, meg elkapva derekát a lábamra ültettem, és megvillantottam száraz mosolyom. Csípőjére csúsztattam kezem, amit nem engedtem el.. nem hagytam menekülni.
- Mond csak kedves... - vontam fel szemöldököm azt várva, hogy majd kisegít a nevével. - ...miféle alakokkal szokott még a te gazdád üzletelgetni? - nem számítottam arra, hogy bármibe is beavat, de még az a szerencse, hogy remek a motivációs képességem. Ki tudja miért, de rá tudok venni másokat arra, hogy ellenkezés helyett készségesen a segítségemre legyenek.
- Mond el bátra, remekül tudok titkot tartani. - téved tekintetem pulzáló vénájára, majd tovább halad egészen a válláig, ahova ruháját fogja. Nem tudtam visszatartani örömtől ittas mosolyom sem.
Vissza az elejére Go down
Amelia Dalton
Angel
Amelia Dalton


>>Hozzászólások száma : 16
>>Birthday : 1842. Aug. 27.
>>Join date : 2014. Mar. 01.
>>Tartózkodási hely : † New York †

Dolgozószoba                 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba    Dolgozószoba                 EmptyVas. Márc. 02, 2014 7:49 am




To James


Tekintetem egy percre sem veszem le a férfiról. Valahogy úgy méregethetem őt, mint ha magam lennék Marius. Ő ugyanis nem szereti ha hozzányúlnak a dolgaihoz vagy bármelyiket is komolyabban szemügyre veszik. Nekem más okom volt erre a nézésre. Mégpedig a férfi modora. Sosem utáltam az alvilágiakat, nem is egy barátom van közöttük itt a kastélyban. Nem szokásom ismeretlenekről ítélkezni sem, de ez a férfi nem sugall sok jót. Szavaira először nem reagálok. Csendesen állok és figyelem őt. Igyekszem komoly arccal leplezni, hogy mit gondolok, de ahogy magamat ismerem ez nemigazán jön össze. Nem kérek a szánalmából, sem a sajnálatából. Nem kötelező beszélgetnünk sem, sőt, normális esetben csak némán kellene várnunk a ház urának visszatérésére. Pusztán udvariasságból elegyedtem vele szóba, és azért, mert nem szeretek ránézésre ítélkezni. Nincs ínyemre, hogy alábecsül és úgy ítélkezik velem kapcsolatban, hogy nem ismer. Lehet, hogy esetleg idősebb nálam és sokat megélt már, de ha kicsit is ismerne akkor tudná, hogy nem teljesen vagyok olyan, mint a többi ártatlan bárány angyal. Sokkal jobban érdekelnek az Alvilágiak, mint kellene, de ez nem tart vissza attól, hogy megőrizzem jóságomat. Kissé ellentétes a kettő, de én ilyen vagyok. Nekem is sok oldalam van, akárcsak egy ezer arcú démonnak, és az, hogy ez a férfi csak azt látta meg bennem, amit a szükség hozott, hát nem az én hibám. Túl régóta élünk így.
- Nincs senkim, akihez elmehetnék. Nincs hova mennem, de ha lenne is, nem kockáztathatnám meg a biztonságát. Ha megszöknék és Marius tudomást szerezne róla, ami minden bizonnyal így lenne, akkor addig nem nyugodna amíg meg nem ölne engem és azt akit szeretek. De nincs senkim... csak az a kevés Alvilági akik itt szolgálnak. - hangom egy cseppet éles volt, de nem volt benne harag vagy gyűlölet. Egyszerűen csak az bántott, hogy lenéz. Tekintetem igyekeztem élesen az övébe fúrni, addig amíg még megtehettem, de közben a vészcsengő ott szirénázott a fülemben. Ha elvetem a sulykot még megjegyzi Mariusnak és akkor végem van. Talán vissza kellene fognom magamat, és alázatosabban beszélnem, de akkor csak aláásnám magamat, még jobban. Nem. Előre felé emeltem a tekintetemet miközben szemem sarkából láttam, hogy mögém lép. Arra számítottam, hogy esetleg körbesétál, de nem. Mély levegőt vettem amikor félresöpörte a hajamat. Nem néztem rá, nem mozdultam, egészen addig amíg el nem szakította ruhám pántjának egyikét. Hirtelen nyúltam utána, hogy ne essen le a vállamról. Éreztem ahogy szívverésem gyorsabb lesz, és a kis lélegzetek amiket veszek már nem olyan nyugodtak és lassúak. Egyedül az aggaszt, hogy nem látok a férfi fejébe és nem tudom mire készül. Nem félek, azt hiszem... csak nem tudom mit tegyek, és nem tudom ő mit akar. Csak állok némán és nézek előre.

Vissza az elejére Go down
James Wright
Demon
James Wright


>>Hozzászólások száma : 83
>>Birthday : 0994. Feb. 03.
>>Join date : 2013. Sep. 09.
>>Tartózkodási hely : Ahol kell.

Dolgozószoba                 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba    Dolgozószoba                 EmptyVas. Márc. 02, 2014 6:49 am


Amelia & James

Idomítottsága mostanra már túlont-túl zavaróvá vált. Legalább is nem szoktam hozzá ehhez a nagy nyugalomhoz és hidegvérőséghez. Jelenlétem kiűzi a térből a hangulat pozitív jellegét akaratom ellenére is. Az ellentét közöttünk túl nagy, ami nagy távolságot is szül. Nem mellesleg minden porcikám azért kiált, hogy a fény, amit képvisel, végleg kihunyjon az ő életével kezdve. Lassan sétáltam körbe-körbe a szobában meg-megállva egy egy emléktárgy előtt, hogy félszegen szemügyre vegyem. Nem igazán volt olyan csecsebecse, ami még gyönyörködtetni tud, épp ezért inkább a könyvespolchoz andalogtam, és azok poros, katonás rendben álló könyveit néztem. Rögtön rá lehetett jönni, hogy a könyvek csak a szoba ékét képezik, más hasznukat nem veszi a ház ura.
- Ha valóba így történt sem értem, hogy mi az oka annak, hogy még mindig itt vagy. Ahogy látom, nem bánnak veled kesztyűs kézzel, minden bizonnyal ezer és egy okod lenne megszökni, ami szintén nem lehetetlen. - Simítom végig ujjam az egyik könyv gerincén, majd megfordulok, hogy ismét elkapjam tekintetét, és kiolvassam belőle, amire nem kaptam választ.
Fantáziámnak nem szabva gátat repkedtek lelki szemeim előtt a megfogalmazott indokok, amik maradásra sarkallják. A reális lehetőségektől közelítve az irreális felé. Nem tudtam megálljt parancsolni kikívánkozó gondolataimnak, kényszeresnek éreztem megosztani vele pár ötletem.
- Esetleg van néhány pátyolgatást igénylő gyengébb lélek, barátok, akiket csak a helyzet tett azzá, vagy egy szerető, aki visszatart? Kedvesem, semmi sem tart örökké. - mosolyogtam hamisan, ahogy közelebb léptem hozzá, és végigfuttattam szemem csupasz, törékeny nyakán.
Egyetlen parányi roppanás, és visszaküldöm a feladónak, aki ide juttatta. Megérdemelné. Megkerültem őt, hogy rálátást nyerjek hátára, és méregetni kezdtem. Ha nincs ki szórakoztasson, hát elfoglalom magam, kezdetben visszafogottan. Szárnyainak mérete rajzolódott ki még csak gondolatban, de látni akartam. Nap mint nap kétes alakokkal vagyok körülvéve, kijár egy kis szokatlanság hébe-hóba. Tincseit összefogva dobtam át jobb vállán, hogy szemeimet takaratlan bőrén legeltethessem. Az izgalmak fokozása érdekében feltéptem a ruha egyik pántját, csak úgy hirtelen ötlettől vezérelve. Egyelőre csak vártam, szótlanul.. Kíváncsi voltam a válaszlépésre, ami csaknem száz százalék, hogy hisztérikus kirohanás lesz.
Vissza az elejére Go down
Amelia Dalton
Angel
Amelia Dalton


>>Hozzászólások száma : 16
>>Birthday : 1842. Aug. 27.
>>Join date : 2014. Mar. 01.
>>Tartózkodási hely : † New York †

Dolgozószoba                 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba    Dolgozószoba                 EmptyVas. Márc. 02, 2014 5:54 am




To James


Úgy tűnik, hogy imáim meghallgattattak amikor egy vámpír lépett be a szobába és hebegve-habogva, közben pedig lihegve szólt a ház urának, Mariusnak, hogy halaszthatatlanul is szükség van rá. Nem mondom, hogy szívesen maradok egy szobában az egyik vendégével, aki nem biztos, hogy kedvesebb, mint maga a gazdám, de mégiscsak jobb társaság lehet. Legalábbis ez volt róla a véleményem addig amíg meg nem ölte szerencsétlen vámpírt, aki nem akart engedelmeskedni neki. Igen, ebben határozottan hasonlított Mariusra. Nem mondanám, hogy ezzel elnyerte a tetszésemet. Összerezzentem ahogy hirtelen végzett a férfival, de nem mozdultam. Leszegett fejjel álltam és igyekeztem kerülni a férfi tekintetét. Ahogy hozzám szólt nem kellett más. Szerény, ártatlan pillantásomat és leszegett arcomat ahogy felemeltem megváltoztak a vonásai. Határozott, bátor és erős jellem sugárzódott vissza. Egyenesen a férfi szemébe néztem. Nem féltem tőle, ahogy a gazdámtól sem. Más oka volt engedelmességemnek és meghunyászkodásomnak. Nem nagyon volt értelme elrejtenem a férfi előtt a valódi kilétemet, miközben utalgatott is rá, de mégis úgy éreztem muszáj fenntartanom a látszatot. Figyeltem ahogy kezébe veszi a vérrel teli poharat, azt ahogy arcizmai mozognak, és a sokat eláruló tekintet.
- Ha azt mondom, hogy elraboltak elhiszi? - hangom határozott volt és talán túl éles egy szolgának. Szívesebben mondtam volna még többet is, különösen a véleményemet a gazdámról, aki elrabolt, de valahol mégis ott volt bennem az inkább ne, mert rosszul jársz érzés. Senkiben sem lehet bízni, aki Mariusal üzletel, de főleg benne nem. Sok üzlettársát megölte csakhogy jobban járnom az egyébként is kétoldalúan nyereséges üzletek során. Kedvem lett volna figyelmeztetni a veszélyekre, de valahol mégis úgy érzem jobb ha nem teszem. Egyébként sem adott semmiféle alapot arra, hogy megbízzam benne vagy, hogy segítsek neki. Ki tudja, ha rosszat mondok vagy csak csúnyán nézek rá a végén még úgy járok, mint amikor Mariusal kezdek el vitatkozni és ellenkezni. Nincs kedvem viszont látni a pincét.
Ettől az egésztől most kissé elleptek a régi emlékek. Az elrablásom napja, az első hetek, és a nem is olyan távoli múlt. A veszekedések Mariusal amikor mégis kiálltam magamért, majd a büntetések. Csak néhány barátom van ebben a kastélyban, és ha az egyikük nem lenne olyan jóban, mármint viszonylag jóba, a gazdánkkal akkor már rég kiszaladtam volna a világból elkeseredettségemben. Néha viszont nem olyan rossz itt lenni, mégpedig azok a kevesek miatta akik fényt tudnak vinni a kemény mindennapokba. Akik megtudnak nevettetni. Igen, azt hiszem csakis miattuk vagyok még itt, és azért, mert nem lenne hely ahova mehetnék. Kétlem, hogy ha sikerülne visszajutnom Londonba akkor az ottani árnyvadászok befogadnának, hiszen akik több, mint 100 éve ott éltek és ismertek már mind meghaltak. Nemigen maradt más akihez elmehetnék.

Vissza az elejére Go down
James Wright
Demon
James Wright


>>Hozzászólások száma : 83
>>Birthday : 0994. Feb. 03.
>>Join date : 2013. Sep. 09.
>>Tartózkodási hely : Ahol kell.

Dolgozószoba                 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba    Dolgozószoba                 EmptyVas. Márc. 02, 2014 5:26 am


Amelia & James

Szinte hihetetlen, hogy egy ilyen mocskos és alattomos lénynek, mint Marius egy ilyen tiszta teremtmény a szolgálója. Minden elismerésem az övé. Ennyire nehéz lenne innen megszökni?! Ugyan! A nő láthatóan elnyomásban és rettegésben él, ami el is tűrhető egy bizonyos fokig. Túl jámbor és alázatos, talán mégsem érdemel komolyabb figyelmet tőlem, mint azt először gondoltam. Tekintete mindent elárult, segített a veséjéig látnom, ami bevallom nem tartogatott különösebb meglepetéseket.
- Bájos teremtés. - kontrázok rá szavaira, mire önelégültségének hangot adva, mellkasát még jobban kitolja.
Talán mégsem kellett volna okot adnom erre a színjátékra, bár nem tartott sokáig. Egyáltalán nem volt ínyemre, hogy határozott utasításokkal lát el, még akkor sem, ha jelentéktelen dolgokról is van szó. Öltem már kevesebbért is, csakhogy nem ésszerű döntés lenne magamra haragítani a kastély, minden lakóját. Nem azért jöttem, hogy mészárlást rendezzek, hanem hogy szövetségbe lépjek velük. Leültem Mariussal szemben, és kényelmesen hátradőltem, hogy szóra nyissam számat, de ismét félbeszakítottak.. másodjára. Nem a türelmemről vagyok híres, amit meg is tapasztalhatnak ha még egyszer valamelyikük belém folytja a szót. Hatalmas önfegyelemről tettem tanúbizonyságot azzal, hogy a nyikhaj feje helyett a szék karfája bűnhődött markomban, ami le is tört apró reccsenő hangot adva ki magából. A házigazda tekintetébe meredtem dühtől elsötétült fizimiskával, miközben a földre ejtettem a fadarabot.
Úgy tűnt, valami gond lépett fel, amit súlyosabbnak ítélt meg annál, minthogy végre meghallgasson. Magam elé meredve hagytam, hogy kisétáljon, hátrahagyva a a lányt és a hírhozó szolgáját. Úgy nézek ki, mint aki felügyeletre szorul?! Egy hangos sóhaj kíséretében felálltam, és vámpírra emeltem tekintetem.
- Tűnés. - utasítottam ki a szobából száraz és érzelemmentes hanglejtéssel, amire nem fogadtam el apellátát.
Ha nem megy magától, akár rá is segíthetek, de nem lesz hálás érte. Két lépést tettem az irányába, hogy nyomatékosítsam a szándékom. Hezitálását kifogásnak tudtam be, amiért meg is kapta a jutalmát. Csak egy szempillantás kellett, hogy kitépjem a torkát a helyéről, és undorodva mégis jóleső felszabadultsággal, összeomló teste mellé dobjam.
- Most, hogy magunkra maradtunk, akár fel is emelhetnéd a helyes kis arcodat. Ne érezd magad feszélyezve. - dörmögöm lágyan, mégis hátborzongatóan, ahogy odaléptem hozzá, és kihúztam a zsebébe tűrt törlőrongyot, amivel letöröltem a hulla vérét kezemről. Szemeim egy pillanatra sem vettem le róla, arcának minden apró rándulását nyomon követtem.
- Miért vagy itt? - tettem fel a már percek óta bennem érlelődő kérdést, majd odasétáltam az asztalhoz, és elvettem a vérrel töltött poharat.
Ahogy a vér a számat érte megmutatkozott fedetlen valóm. Szemfogaim megnőttek, szemem elfeketül is körvonalazódott arany színű íriszem.
- Csak azt ne mond, hogy a Nagyfőnök... - böktem fejemmel az égre. -... ezt a sorsot szánta neked. - vigyorogtam szánakozva, és éreztem, hogy arcom újra a rendes formáját ölti.

Vissza az elejére Go down
Amelia Dalton
Angel
Amelia Dalton


>>Hozzászólások száma : 16
>>Birthday : 1842. Aug. 27.
>>Join date : 2014. Mar. 01.
>>Tartózkodási hely : † New York †

Dolgozószoba                 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba    Dolgozószoba                 EmptyVas. Márc. 02, 2014 12:49 am




To James


Valahol mindig is sejtettem, hogy Marius, a ház vámpírurának vendégei épp olyan veszélyesek, mint ő maga. Láttam már néhány vendégét az elmúlt 100 évben, és bevallom egyik sem volt valami szimpatikus Alvilági. Mondjuk, mit is várok egy olyan személytől, mint Marius? Soha nincs egyetlen kedves vagy halk szava sem. Enyhén szólva beképzelt, aki mindig erőszakkal akarja megszerezni amit akar. Tiszta szerencse, hogy eddig legfeljebb csak megütött. Bár vendégének szavaitól egy apró, alig észrevehető félmosoly jelent meg arcomon, azért jobban örültem volna, ha a házurát nem emlékezteti semmi ehhez hasonlóra, mert a végén még rosszul járok. Nem hibáztatom, nem tudhatja mennyire nem jó itt egyetlen szolgának sem. Mondjuk, kételkedem benne, hogy Marius bármelyik vendége is kedvesebben bánna velünk. De nem ítélkezem addig, amíg meg nem ismerek valakit.
A férfi közelsége először egy cseppnyi aggodalommal töltött el. Nem féltem sem tőle, sem pedig a házurától vagy bármelyik másik vendégétől. Egyszerűen csak attól, hogy az az önző és nagyképű alak miként fog reagálni. Szerencsére csak egy apróbb megjegyzést tett amíg a vendége felemelte a fejemet, és akaratlanul is ránéztem. Nocsak, Mariusnak sikerült ezúttal egy normálisabb alakot összeszednie?
- Ő a büszkeségem a szolgálók között. - szólt büszkén a ház ura amire legszívesebben válaszoltam volna, de inkább csak magamban jegyeztem meg: Azért ugráltat mindig engem? Annyi feladatot ad, hogy leülni sincs időm.
Szavaim bár csak gondolatban hangzottak el, arcomról leolvashatók voltak a gondolataim ahogy egy pillanatra felnéztem a vámpírra, majd újra a padlóval vettem fel a szemkontaktust. Most már nem láttam a vendég arcát, de biztosra vettem, hogy mosolya még mindig ott virít az arcán. Nem is tudom, lehet kezd irritálni a dolog. Nem ismerem, és ezért azt sem sejthetem, hogy a mosolya milyen érzelmeket vagy inkább, milyen gondolatokat vonz. Csak egy helyben álltam, és vártam, hogy Marius adjon egy másik utasítást. Nem akarok fültanúja lenni annak, hogy miről beszélgetnek. Jobban járok vele ha nem tudok semmit. Gazdám viszont nem cáfolta meg vendégének szavait, így itt kellett maradnom.
- Foglalj helyet. - kínálta meg hellyel a vendégét és maga is leült az íróasztala mögé. Hangja enyhén utasító volt, és erősen szigorú. Még a hangja is meg tud rémíteni ennek a férfinak. De nem rezzentem meg, csak álltam némán, leszegett fejjel és vártam.
- Nos, térjünk rá a tárgyra.
Most jött el az a pillanat amikor magamban azért kezdtem el könyörögni, hogy jöjjön közbe valami és Mariusnak ki kelljen mennie szobából, vagy inkább engem küldjön ki. Nem is értem, hogy igazából miért hallgatott a vendégére, hiszen általában nem szereti ha más is jelen van a tárgyalásain és a piszkos kis üzleteinek megkötésén. Ez rossz előérzetet kelt bennem. Vagy nem olyan eget verően fontos vagy titkos amiről beszélni fognak, vagy Marius tervez valamit. Ó, csak ne legyek része!

Vissza az elejére Go down
James Wright
Demon
James Wright


>>Hozzászólások száma : 83
>>Birthday : 0994. Feb. 03.
>>Join date : 2013. Sep. 09.
>>Tartózkodási hely : Ahol kell.

Dolgozószoba                 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba    Dolgozószoba                 EmptySzomb. Márc. 01, 2014 12:36 pm


Amelia &James

A nap lenyugszik, és a horizont beleolvad az éjszakába. Az utolsó sugarak még megcsillannak a kastély vaskapujának felületén, majd pislákolva kialszanak, és teret engednek a szembe jövő sötétség kába leplének. Jóleső borzongás futott végig gerincem mentén, ahogy a nyomasztó halálérzet jeges leheletét tarkómon érzem. Márpedig azt jól ismerem, mondhatni kebelbarátok vagyunk. Majdnem egy évezred telt el, s ez alatt az időszak alatt nem egyszer vették el tőlem a megszállt testet, visszaküldve a pokol kénköves bugyrába. Ahhoz képest, az itteni lét maga a Paradicsom, főleg, hogy birtokomban van ez a porhüvely. Magabiztosan lököm be két kézzel a kaput, minek nyikorgása alattomosan kúszik fülemben, mint a csörgőkígyó babonázó csörgőjének moraja. Határozott és lendületes léptekkel indultam meg a bejárat felé, undorodva méregetve az előbújó vámpírokat, akik nem voltak restek nekem rontani. Csak néhány pillanat kellett, hogy rájöjjenek, nem ember vagyok, aki naiv módon besétált az oroszlán barlangjába. A sötét erő, ami engem körbevett sokkal jelképesebb, mint mint az övék. Ők csak korcsok ebben a világban. Mindenesetre ment az eszem, békésen elsétáltam mellettük, míg nem beléptem a kastély borzalmakat suttogó falai közé.
- Hmm, hangulatos. - jegyzem meg szinte tátogva, majd követem az egyik vámpírt, aki idegenvezetőként vállal most szerepet.
Nem kopogtam. Miért is tettem volna?! Marius bizonyára már vár. Nem habozva nyomta le a kilincset, gondolván, hogy az épület egyik kevésbé nyomasztó helységébe nyerhetek bepillantást. Tévedtem. Nem, nem a felszín volt az, ami nyomasztóvá varázsolta a helyet, hanem az, ami mélyen alatta rejlik. Lelki szemeim előtt egy teljesen más kép vetült, ahol a falak korrigált repedéseiből sikolyok keserves hangja áramlott, és történekek vérrel írt sorai erősödnek fel a Hold ezüstös fényének megvilágításában. A férfi már bent volt, és rám szegezte méltóságos tekintetét, ami egy cseppet sem volt a kedvemre. Alig tettem meg két lépést előre, de az ajtó lapján máris kopogtattak. Felvont szemöldökkel fordultam a házigazda felé, aki rögvest be is invitálta a lánykát.
- Ha mondtad volna, hogy ilyen angyali teremtések is vannak ezen a helyen, már sokkal hamarabb eljöttem volna. - határozottan felkeltette a figyelmem a nő.
Páratlan szépsége és bája, szerény, visszafogott személyisége irritálóan hatott szemeimre, ahogy cseppet sem visszafogottan megnéztem magamnak. Túl szép ahhoz, hogy igaz legyen.. valami nem stimmel. Jöttömnek oka egy pillanatra a háttérbe szorult. Odaléptem a tüneményhez, és állánát megfogva emeltem fel tekintetét, hogy alaposabban szemügyre vegyem. Nem zavartattam magam. Rangidősként az én akaratom érvényesül, és remélem ezzel Marius is tisztában van. Ha mégsem, elfajulhatnak a dolgok. A felismerés villáma belém hasított, és abban a pillanatban elengedtem arcát. Szám sarka gonosz vigyorra húzódott kérdése hallatán.
- Sokkal hamarabb el kellett volna jönnöm. - néztek fel Mariusra, és megtámaszkodom az íróasztallal szembeni fotel háttámlájában. - Maradj velünk kedvesem, sosem lehet tudni, mikor lesz rád szükség. - marasztaltam, miközben még mindig a vámpír tekintetébe meredtem, a képemre fagyott vigyorral.


A hozzászólást James Wright összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 02, 2014 1:32 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Amelia Dalton
Angel
Amelia Dalton


>>Hozzászólások száma : 16
>>Birthday : 1842. Aug. 27.
>>Join date : 2014. Mar. 01.
>>Tartózkodási hely : † New York †

Dolgozószoba                 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba    Dolgozószoba                 EmptySzomb. Márc. 01, 2014 11:30 am




To James


Egy újabb nap amikor halálra dolgozhattam magamat. Bár a házban mindenki azt hiszi csak egy egyszerű mondén vagyok aki látja a természetfelettieket, és így is viselkedem, még nem azt jelenti, hogy teljesen ki kell készíteni fizikailag. Hulla fáradt vagyok, végig dolgoztam a napot, mert Őnagysága sosem hagy egy perc nyugtot se nekem. A legjobb viszont az, hogy még csak most jön a java, hiszen beesteledett. Úgy tudom, hogy ma jön hozzá egy Alvilági így reménykedem benne, hogy nyugalmam lesz és pihenhetek kettő, azaz kettő percet, de nem. Jack máris továbbította a Vámpírúr óhaját. Kiszálltam az ágyból és máris siettem a konyhába. A mélyhűtőből elővettem két tasakos vért, majd az egyik szekrényből poharat és ezt egy tálcára tettem. Minden mást is előkészítettem, majd a 19. századból való régi, de még hibátlan ruhámban elindultam a dolgozószoba felé. Örültem volna ha egyikük sem kér semmit, de nem tiltakozhatom vagy leharapják a fejemet. Végig sietek a már jól ismert folyosókon. A dolgozószoba ajtaja előtt megállok és bekopogok. Amikor a ház urának hagját hallom meg, és azt mondja: Gyere be. Kinyitom az ajtót és tekintetemet leszegve belépek a helyiségbe. Becsukom magam mögött az ajtót, majd oda megyek a ház urának asztalához. Leteszem az általa kért dolgokat, majd a vendégéhez közel is leteszem azokat a dolgokat amiket ő kért. Ezután leszegett tekintettem, de egyenesen állva fordulok a ház urához, akit legszívesebben elküldenék melegebb éghajlatra vagy egyenesen a Pokolba. Harmincasnak nézki, legalább 300 éves, de mellett olyna beképzelt, arrogáns és forrófejű vámpír, hogy ha nem muszáj kiabálni vagy épp csendben kell maradni, ő akkor is ordít, mint a sakál. Néha igazán nem értem, hogy enm süketültünk még meg.
- Kérnek még valamit az Urak? - kérdezem halkan. Nem akarom magamra haragítani, mert a végén még én húzom a rövidebbet. Tudom, hogy a legkisebb hangváltoztatáson is képes kiakadni. Hogy hozhatott létre egy ilyen alakot valaki. Komolyan, a jelenlétében még a vendégére sem merek felnézni, mert még tiszteletlenségnek tudja be. Komolyan, ez a vámpír néha a középkorban érzi magát. Jó, mondjuk én is mádtam az 1800-as éveket, és szívesen hordom ezt a ruhát is, de azért nem esem túlzásba, mint ő.

Vissza az elejére Go down
James Wright
Demon
James Wright


>>Hozzászólások száma : 83
>>Birthday : 0994. Feb. 03.
>>Join date : 2013. Sep. 09.
>>Tartózkodási hely : Ahol kell.

Dolgozószoba                 Empty
TémanyitásTárgy: Dolgozószoba    Dolgozószoba                 EmptySzomb. Márc. 01, 2014 10:01 am

***
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Dolgozószoba                 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba    Dolgozószoba                 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Dolgozószoba
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Vámpír kastély-
Ugrás: